VĒSTURE

1926.gada 14. novembrī Jelgavas pievārtē sāka darbu 1. Latvijas cukura fabrika. 1932. gada 22. oktobrī darbu sāka cukurfabrika Krustpilī, bet 1933.gadā uz bijušās kara ostas mīnu laivu būvētavas bāzes nodibināja Liepājas cukurfabriku. Dažos gados Latvija bija ieguvusi savu cukura rūpniecību, kas darbojās daudzus gadu desmitus.

2004. gadā Pasaules Tirdzniecības organizācija pieņēma ES saistošu lēmumu, pieprasot tirgus atvēršanu cukuram no 49 pasaules nabadzīgākajām valstīm. Tas nozīmēja, ka līdzšinējā veidā cukura nozare vairs darboties nevarēs. Valstīm, kurās ražoja cukuru,  tika piedāvāts izvēlēties: 1) pārprofilēt ražošanu un cukura vietā no cukurbietēm ražot, piemēram, bioetanolu; 2) turpināt  ražošanu un konkurēt brīvā tirgū; 3) slēgt rūpnīcas un atteikties no cukura kvotas, pretī saņemot kompensācijas un palīdzību restrukturizācijā. Latvijas cukurfabriku īpašnieki, atturoties no jebkādiem skaidrojumiem, izvēlējās saņemt ES kompensācijas un tiem piederošās cukurfabrikas Jelgavā un Liepājā slēgt, cukurfabrika Jēkabpilī tika slēgta jau agrāk.

A/S "Nordic Sugar" (toreiz - "Danisco Sugar") iegādājās "Jelgavas Cukura" zīmolu 2007. gada novembrī līdz ar saražotā cukura atlikumiem, lai pēc Latvijas cukurfabriku lēmuma slēgt ražošanu saglabātu pircējiem tik mīļo un ierasto cukuru. 

Jaunais "Dansukker Jelgavas cukurs" sāka savu ceļu pie pircējiem 2010. gada pavasarī. Šis cukurs ražots īpaši Latvijas tirgum, lai saglabātu pircējiem tik iemīļoto zīmolu. Tam ir lielāki cukura kristāli nekā, tradicionāli Eiropā ražotam baltajam cukuram. 

Beidzoties ES Cukura reformas pārejas periodam un nosacījumiem, kam bija piekrituši Latvijas cukurbiešu audzētāji, kopš 2019. gada Latvijā atkal tiek audzētas cukurbietes cukura ražošanai. Esam lepni par iespēju pārstrādāt Latvijā audzētās cukurbietes "Nordic Sugar" ražotnē Kedaiņos (Lietuvā). Tas ļauj mums  piedāvāt Latvijas pircējiem pašu zemē audzētu cukurbiešu cukuru.